Preskočiť na obsah

It Would Be So Nice

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
„It Would Be So Nice“
Obrázok albumu môže byť použitý iba so súhlasom držiteľa autorských práv
SingelPink Floyd
Strana B Julia Dream
Vydaný 12. apríl 1968 (UK)
Nahraný marec 1968
Žáner Progresívny rock
Dĺžka 3:47
Vydavateľ Columbia (EMI) (UK)
Skladateľ Richard Wright
Producent Norman Smith
Pink Floyd chronológia singlov
"Apples and Oranges"
(1967)
"It Would Be So Nice"
(1968)
"Let There Be More Light"
(1968)

It Would Be So Nice“ je skladba britskej rockovej skupiny Pink Floyd, ktorú napísal hráč na klávesové nastroje, Rick Wright, ktorý v nej naspieval aj hlavné vokály. Bola vydaná v apríli 1968. V poradí to už je štvrtý singel skupiny.

Skladba bola nahraná v dňoch 5., 12., 13., 21. a 23. marca 1968 v EMI Studios pod dohľadom producenta Normana Smitha. Vydaná bola ako singel s B stranou „Julia Dream“ v Spojenom kráľovstve (katalógové číslo: Columbia EMI DB 8410) dňa 12. apríla 1968. V USA vyšiel tento singel (katalógové číslo: Tower 428) 3. júna 1968. V hudobných rebríčkoch sa ale neumiestnil (Nick Mason sa o skladbe neskôr vyjadril ako o „sračke“, Roger Waters ako o „biednej nahrávke“), čiastočne aj kvôli faktu, že v texte piesne sú zmienené skutočné britské noviny Evening Standard. Rádio BBC One totiž kvôli tejto skutočnosti odmietlo skladbu hrať, urýchlene boli vylisované náhradné gramofónové disky, kde bol názov novín zmenený na fiktívne Daily Standard, ale oneskorenie medzi vydaním a hraním v rádiách bolo príliš veľké. Ide o prvú oficiálnu nahrávku Pink Floyd, kde hrá David Gilmour, ktorý začiatkom roku 1968 nahradil v skupine Syda Barretta.

Upravená verzia s Daily Standard bola následne vydaná na kompilácii The Best of the Pink Floyd (1970) a na bonusovom CD The Early Singles box setu Shine On (1992).

Je doložený jediný koncert, kde skupina zahrala pieseň „It Would Be So Nice“; ten sa konal 11. mája 1968 v anglickom Brightone.

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku It Would Be So Nice na českej Wikipédii.